رنگ آمیزی کابل ها از جمله سیم و کابل آسیا به اندازه سیم های داخل کابل آسیا و درجه آمپراژ کابل مربوط می شود.

به عنوان مثال، کابل NM با روکش سفید برای مدارهای 15 آمپر استفاده می شود، در حالی که کابل NM زرد برای مدارهای 20 آمپری استفاده می شود.

رنگ‌آمیزی روی سیم‌های رسانای مجزا معمولاً نشان‌دهنده اندازه یا درجه بندی نیست، بلکه نشان‌دهنده استفاده استاندارد یا ترجیحی سیم است.

برای مثال، سیم‌های سیاه و قرمز معمولاً برای اتصالات جریان‌دار یا «گرم» استفاده می‌شوند و سیم‌های سفید معمولاً هادی‌های «خنثی» به زمین هستند.

سیم های عایق سبز و سیم های مسی لخت برای اتصال به زمین استفاده می شود.

سیم‌ها و کابل‌های برق دارای علامت‌هایی هستند که روی عایق یا روکش بیرونی‌شان مهر یا چاپ شده است.

سیم

این علامت گذاری ها اطلاعات مهمی در مورد سیم کشی و عایق، از جمله اندازه و جنس سیم، نوع عایق، تعداد سیم های موجود (داخل کابل)، و هر گونه درجه بندی یا ویژگی خاص سیم ارائه می کنند.

در حالی که نگاه کردن به رنگ سیم یا کابل به شما کمک می کند تا گزینه های موجود در فروشگاه را محدود کنید، خواندن و درک برچسب های روی سیم کشی بهترین راه برای اطمینان از دریافت مواد دارای رتبه مناسب برای پروژه خود است.

کابل برق استاندارد برای اجرا در داخل خانه طراحی شده است، جایی که خشک می ماند و توسط سازه های دیوار، سقف یا کف محافظت می شود.

برای پروژه های در فضای باز یا هنگام اجرای سیم کشی در زیر زمین، باید از کابل مستقیم دفن استفاده کنید، که می تواند در زیر زمین با یا بدون مجرا نصب شود (بسته به قوانین کد ساختمان محلی).

با کابل مستقیم دفن، سیم‌های رسانای مجزا در وینیل جامد تعبیه شده‌اند تا به طور کامل از آنها در برابر رطوبت محافظت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *