ماسک‌ ها به خصوص ماسک بهداشتی یکبار مصرف به گونه‌ ای ساخته می‌شوند که حاوی قطرات و ذراتی هستند که تنفس، سرفه یا عطسه می‌کنید. اگر نزدیک به صورت قرار گیرند، می توانند از شما در برابر ذرات منتشر شده توسط دیگران، از جمله ویروسی که باعث COVID-19 می شود، محافظت کنند.

ماسک‌های تنفسی برای محافظت از شما با فیلتر کردن هوا و قرار دادن نزدیک روی صورت برای فیلتر کردن ذرات، از جمله ویروس عامل COVID-19 ساخته شده‌اند.

آنها همچنین می توانند حاوی قطرات و ذراتی باشند که تنفس، سرفه یا عطسه می کنید تا آنها را به دیگران منتقل نکنید.

ماسک‌ها و ماسک‌های تنفسی (یعنی ماسک‌های فیلترکننده تخصصی مانند N95s) بسته به نوع ماسک و نحوه استفاده از آن‌ها می‌توانند سطوح مختلفی از محافظت را ارائه دهند.

محصولات پارچه‌ای با بافت آزاد کمترین محافظت را ارائه می‌دهند، محصولات ریز بافته لایه‌ای محافظت بیشتری را ارائه می‌دهند.

ماسک

ماسک‌ های جراحی یکبار مصرف مناسب و KN95 حتی محافظت بیشتری را ارائه می‌کنند، و ماسک‌های دارای تأییدیه NIOSH (از جمله N95) بالاترین سطح محافظت را ارائه می‌دهند.

هر محصولی را که انتخاب می‌کنید، باید تناسب خوبی داشته باشد (یعنی نزدیکی روی صورت بدون هیچ شکافی در امتداد لبه‌ها یا اطراف بینی قرار گیرد) و هنگام استفاده مناسب (پوشاندن بینی و دهان) به اندازه کافی راحت باشد تا بتوانید آن را حفظ کنید.

ماسک تنفسی فیلتر بهتری دارد و اگر به درستی در تمام مدت استفاده از آن استفاده شود، می تواند سطح حفاظتی بالاتری نسبت به ماسک های پارچه ای یا رویه ای داشته باشد.

اگر ماسک یا ماسک تنفسی نامناسب قرار بگیرد یا به طور نامناسب آن را بپوشید یا مرتباً آن را بردارید، کارایی کمتری خواهد داشت.

افراد ممکن است هنگام انتخاب ماسک یا ماسک تنفسی که محافظت بیشتری را ارائه می دهد، وضعیت و سایر عوامل را در نظر بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *