تجزیه و تحلیل مصرف آجیل مانند بادام زمینی، گردو و بادام درختی خام برای درک اثر محافظتی آنها با ایجاد سرطان سینه انجام شد.

این مطالعه در سال 2015 با 97 زن مبتلا به سرطان سینه و 104 زن دیگر که به این بیماری مبتلا نبودند، انجام شد. آنها در مورد مصرف بذر مادام العمر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

نتیجه گیری شد که مصرف زیاد آجیل در بین زنان مانند بادام، گردو و بادام زمینی در واقع یک عامل محافظتی در برابر سرطان سینه است. مصرف آن 2 تا 3 برابر خطر را کاهش داد.

در مقاله دیگری که توسط موسسه سرطان Dana-Farber، بوستون، ایالات متحده ارسال شد.

آنها مشاهده کردند که افزایش مصرف مغزهای درختی مانند بادام خطر ابتلا به چندین بیماری مانند دیابت نوع 2، سرطان روده بزرگ و بیماری قلبی را کاهش می دهد.

مصرف روزانه زیاد بادام و سایر مغزها مانند گردو و بادام زمینی ممکن است محافظت در برابر سرطان سینه و سرطان روده بزرگ را افزایش دهد. تحقیقات بیشتری برای اثبات این یافته ها مورد نیاز است.

بادام

بادام به دلیل فواید پوستی بسیار معروف است. پوست را نرم و صاف می کند. ویتامین E بالا به کاهش پیری کمک می کند و پوست شما را کاملاً تغذیه می کند.

خاصیت آنتی اکسیدانی آن، رادیکال های آزاد را که نقش مهمی در روند پیری دارند، مسدود می کند.

از این رو، محتوای غنی از مواد مغذی در بادام به کاهش چین و چروک کمک می کند. مطالعه ای در سال 2019 توسط دانشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده انجام شد تا تأثیر مفید بادام را بر چین و چروک نشان دهد.

28 زن که یائسه بودند، 20 درصد کالری مصرفی خود را به مدت 16 هفته از بادام یا یک میان وعده متناسب با کالری دیگر مصرف کردند.

یک تجزیه و تحلیل عکاسی نشان داد که شدت و عرض چین و چروک در گروه بادام نسبت به گروه رژیم غذایی به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *