مانند بسیاری از سبزیجات دیگر، بادمجان امروز در مشهد منابع خوبی از فیبر رژیمی است که جزء ضروری هر رژیم غذایی متعادلی است.

فیبر می تواند برای سلامت دستگاه گوارش و همچنین برای حرکات منظم روده ضروری باشد. مدفوع شما را حجیم می کند تا راحت تر از طریق دستگاه گوارش عبور کند.

در حالی که حرکت پریستالتیک انقباض عضلات صاف را تحریک می کند که به بیرون راندن غذا از بدن کمک می کند.

در نهایت، فیبر همچنین ممکن است ترشح شیره معده را تحریک کند، که جذب مواد مغذی و پردازش غذاها را تسهیل می‌کند.

فیبر همچنین با کاهش بیماری قلبی مرتبط است زیرا مقداری از کلسترول بد LDL را که می‌تواند شریان‌ها و رگ‌ها را مسدود کند، از بین می‌برد و منجر به تصلب شرایین، حملات قلبی و سکته می‌شود.

بادمجان

مصرف فیبر غذایی، به ویژه در ایالات متحده، کمبود دارد. انجمن قلب آمریکا 25 تا 30 گرم در روز را برای یک رژیم غذایی 2000 کالری توصیه می کند.

از این رو، باید برای افزایش مصرف فیبر در رژیم غذایی تلاش کرد. از آنجایی که بادمجان ممکن است حاوی حداقل مقدار چربی یا کلسترول و محتوای آب بالا باشد، برای افرادی که سعی در کاهش وزن یا مبارزه با چاقی دارند، غذای بسیار سالمی است.

فیبر همچنین بسیار سیر کننده است، به این معنی که از ترشح گرلین، هورمونی که به ذهن ما می گوید دوباره گرسنه شده ایم، جلوگیری می کند.

بادمجان با سیر کردن ما یکی از غذاهایی است که به کاهش اشتهای ما کمک می کند. این امر شانس پرخوری را کاهش می دهد، بنابراین تلاش برای کاهش وزن موفقیت آمیزتر است.

سولاسودین رامنوسیل گلیکوزیدها، عصاره ای که در پوست بادمجان یافت می شود، به عنوان یک درمان موضعی در کشتن سلول های سرطانی پوست پتانسیل نشان داده است.

مقاله ای در مجله بین المللی پزشکی بالینی دو مطالعه موردی را گزارش کرد که در آن عصاره بادمجان به طور موفقیت آمیزی برای درمان سرطان های پوست غیر ملانومایی استفاده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *