یک چاپگر مدرن عنصر ضروری هر تجهیزات اداری است. از این دستگاه می توان در منزل نیز استفاده کرد و کار، مطالعه و یا حتی بازی را آسان تر می کند.

مهمترین عنصر چاپگر کارتریج جوهرافشان کانن است، یعنی عنصری که وظیفه چاپ ورق های کاغذ را بر عهده دارد. تولید کنندگان دو نوع دستگاه را ارائه می دهند – لیزر و جوهر افشان. چاپگرهای جوهرافشان در بین چاپگرها بسیار محبوب هستند. چرا؟

هنگام تصمیم گیری برای خرید چاپگر، مطمئناً بسیاری از آنها می پرسند که تفاوت بین جوهر و تونر چیست . پرینترهای جوهرافشان و لیزری در بازار وجود دارد و هر نوع به قطعه متفاوتی نیاز دارد.

تفاوت اصلی این است که قاب جوهر در چاپگرهای جوهرافشان قرار می گیرد و تونر همیشه در چاپگرهای لیزری. قاب مذکور را می توان با جوهر یا تونر پر کرد.

بسیاری از تولیدکنندگان پرینتر از کیسه های قابل شارژ مجدد در دستگاه های خود استفاده می کنند که برای محیط زیست مفید است.

جوهر جوهر افشان چگونه روی کاغذ اعمال می شود؟ دو راه وجود دارد. اولین مورد، توزیع جوهر به وسیله حباب های گازی است که در نتیجه افزایش دمای جوهر ایجاد می شود.

اینگونه است که چاپگرهای مجهز به اصطلاح قاب های حبابی روش دوم بر اساس قرار دادن رنگدانه بر روی کاغذ با استفاده از سر است.

هم در مورد اول و هم در مورد دوم ما در مورد تکنیک چاپ مرطوب صحبت می کنیم. رنگدانه شکل مایع دارد که به لطف آن در کاغذ خیس می شود و به شکل یک مجموعه فایل برای چاپ به خود می گیرد.

شما می توانید ایراد بگیرید که جوهر ممکن است تا حدی بریزد یا لبه ها را لکه دار کند، اما در نهایت کیفیت بالای متون یا عکس های چاپ شده را تضمین می کند.

هنگام خرید چاپگر جوهر افشان، ارزش آن را دارد که تمام هزینه ها را در نظر بگیرید. در حالی که خود چاپگر کمی ارزان تر از لیزر است، مواد مصرفی ارزان ترین نیستند.

علاوه بر این، جوهر چاپگری که به طور منظم استفاده نمی شود به سادگی خشک می شود. به همین دلیل به همه دارندگان چاپگرهای جوهرافشان توصیه می شود هر چند هفته یک بار تجهیزات را راه اندازی کنند و حداقل چند صفحه از اسناد را چاپ کنند.

برای جلوگیری از خشک شدن جوهر در قاب، همیشه ارزش دارد توصیه های سازنده را در مورد حداقل تعداد صفحات چاپ شده در یک ماه بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *