ممکن است فکر کنید شتاب مهمترین عامل برای خودروهای با عملکرد بالا است، اما اکثر رانندگان حرفه ای به شما خواهند گفت که ترمزها به همان اندازه مهم هستند. به هر حال، اگر از دیوار کوبیده شوید، نمی توانید در مسابقه ای برنده شوید.

به یاد داشته باشید، در همه خودروها (به خصوص خودروهای پرفورمنس)، ترمزها فقط برای توقف نیستند. آنها همچنین به کنترل خودرو از طریق پیچ ها کمک می کنند.

بنابراین حتی اگر ماشین‌های پرفورمنس به نظر می‌رسند که در طول مسابقه در حال حرکت هستند، ترمزها نیز تمرین بسیار خوبی دارند.

لنت ترمز 206 تیپ 2 با کارایی بالا و سایر قطعات ترمز باید قادر به نگه داشتن آن باشند.

یکی از مهمترین اجزای لنت ترمز با کارایی بالا، توانایی آنها در دفع گرما است. اگر لنت‌های ترمز بیش از حد داغ شوند، ترمزها محو می‌شوند  اغلب در این فرآیند مایع ترمز هیدرولیک به جوش می‌آید.

محو شدن ترمز زمانی اتفاق می افتد که اجزای ترمز بیش از حد داغ می شوند و در نتیجه قدرت توقف آن از بین می رود.

از آنجایی که محو شدن ترمز در مسابقات بسیار نگران کننده است، بیشتر ترمزهای با عملکرد بالا سرامیکی هستند. با این حال، برخی از اتومبیل های مسابقه بسیار پیشرفته شروع به استفاده از موادی مانند فیبر کربن کرده اند.

هر دو لنت ترمز سرامیکی و فیبر کربنی سبک وزن هستند (یکی دیگر از نگرانی های رانندگان عملکرد) و گرما را به خوبی از بین می برند تا در طول مسابقه قوی بمانند. نقطه ضعف اصلی هزینه آنها است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، لنت های ترمز سرامیکی (و فیبر کربنی) بسیار گران هستند.

در ابتدایی ترین سطح، برای بسیاری از وسایل نقلیه جدید با قطعات ترمز جدید، لنت های ترمز به عنوان لنت های ضد جغجغه عمل می کنند. آنها از برخورد لنت ها و روتورها به یکدیگر یا جیغ زدن جلوگیری می کنند.

الان متوقف نشو برای مطالعه بیشتر در مورد ترمز، لنت ترمز و سایر موضوعات مرتبط، لینک های صفحه بعد را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *