بطری های پلاستیکی کاردستی با بطری یک پلاستیک یکبار مصرف هستند، محصولی طراحی شده است که فقط یک بار استفاده می شود و سپس دور ریخته می شود.

پلاستیک های یکبار مصرف شامل بسته بندی های پلاستیکی نیز می شود، به عنوان مثال گوشت و محصولات تازه، که تقریباً نیمی از آلودگی های پلاستیکی را تشکیل می دهند.

این نوع از محصولات پلاستیکی از پلاستیک های چند منظوره متمایز است که می توانند اقیانوس ها را نیز آلوده کنند، اما به دلیل ماهیت چند منظوره خود، کمتر تجمع می یابند.

به عنوان مثال، لانه خفاش بطری های قابل پر کردن می توانند آب را به گونه ای ذخیره کنند که زباله های مکرر یک بطری آب پلاستیکی یک بار مصرف را تولید نکند.

بطری های قابل شارژ را می توان از مواد زیادی از جمله پلاستیک ساخته، اما عمر بسیار طولانی تری نسبت به بطری های یکبار مصرف دارد و در صورت کهنه شدن یا آسیب دیدگی قابل بازیافت است.

برای هر دو نوع بطری، نحوه دور ریختن آنها محل استراحت نهایی آنها و تبدیل شدن آنها به آلاینده اقیانوس را تعیین می کند.

یک بطری پلاستیکی آب یکبار مصرف ساخته شد، پر از آب شد و احتمالاً به فروشگاهی منتقل شد، جایی که در قفسه ای منتظر خریدار تشنه قرار گرفت.

بسیاری از ما در طول یک روز، طرز تهیه کوفته هفته یا ماه به طور متوسط ​​چندین بار از بطری های پلاستیکی می نوشیم. پس از اتمام کار، ما یک انتخاب داریم که آن بطری را کجا بگذاریم:

سطل بازیافت: بطری هایی که برای بازیافت در نظر گرفته شده اند، بعید است به شکل فعلی خود در اقیانوس به پایان برسند، مگر اینکه در هنگام حمل و نقل به یک مرکز پردازش گم شوند.

با این حال، به دلیل محدودیت‌های اخیر در نحوه انتقال و پذیرش بین‌المللی مواد بازیافتی برای پردازش، بسیاری از این بطری‌ها متأسفانه به جای تأسیسات بازیافت، در محل‌های دفن زباله قرار می‌گیرند.

سطل زباله: این بطری ها نیز به احتمال زیاد به شکل فعلی خود در اقیانوس ختم نمی شوند.

با این حال، لوستر جدید پذیرایی در مناطقی در سراسر جهان با مدیریت ضعیف زباله یا عدم وجود محل‌های دفن زباله به‌خوبی مهر و موم شده، از آنجایی که یک بطری در طول زمان به ذرات میکروپلاستیک تجزیه می‌شود، برخی از ذرات ممکن است به داخل خاک نفوذ کرده و در نهایت راه خود را به آبراه‌های ما باز کنند و در نهایت وارد شده و آلودگی ایجاد کنند. اقیانوس.

زباله: این بطری ها ممکن است به خوبی توسط باد، آب طوفان یا سایر فرآیندها به فاضلاب، رودخانه ها، دریاچه ها و دیگر آبراه ها منتقل شوند که در نهایت ممکن است بطری را در اقیانوس رسوب دهند.

 • منابع:
  1. One Bottle at a Time
 • تبلیغات:
  1. استفاده از نوار آبیاری برای افزایش آب در زمین!!
  2. کدام خرما توانسته بازار جهانی را تسخیر نماید؟
  3. ساخت اولین لباس نامرئی جهان در چین !!
  4. بله گرفتن پس از ۴۰ سال خواستگاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *