طبق یک گزارش تحقیقاتی منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، ایزوفلاون‌ های موجود در سویا روغنی 1401 می‌توانند به محافظت در برابر تحلیل استخوان ستون فقرات کمک کنند.

مطالعه دیگری نشان داد که چگونه ایزوفلاون های سویا ممکن است به پیشگیری از پوکی استخوان پس از یائسگی و بهبود استحکام کلی استخوان کمک کند و در نتیجه خطر شکستگی را کاهش دهد.

با این حال، تحقیقات بیشتر در این مورد هنوز مورد نیاز است. سویا همچنین منبع غنی کلسیم است که ممکن است به رشد استخوان کمک کند.

داده های تحقیقاتی نشان می دهد که سویا ممکن است کاهش دهنده فشار خون باشد، یعنی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

این ممکن است خطر سکته مغزی و سایر بیماری های عروق کرونر قلب را بیشتر کاهش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری در این مورد مورد نیاز است.

دانه های سویا ممکن است منبع غذایی موثری برای پیشگیری و مدیریت دیابت باشد، در درجه اول به این دلیل که توانایی افزایش گیرنده های انسولین در بدن را نشان داده و در نتیجه به مدیریت موثر بیماری کمک می کند.

سویا

علاوه بر این، دانه سویا دارای محتوای کربوهیدرات کمتری است که ممکن است آن را به یک مکمل عالی برای وعده های غذایی ضد دیابت تبدیل کند.

دانه سویا ممکن است به کاهش اختلالات خواب و بروز بی خوابی کمک کند.

آنها همچنین دارای محتوای بالای منیزیم هستند، همانطور که محققان دانشگاه کنتاکی در مطالعه خود که در مجله Plant Physiology منتشر شده است، تاکید کردند.

منیزیم به طور مستقیم با افزایش کیفیت، مدت و آرامش خواب شما مرتبط است.

دانه های سویا در کاربردهای مختلفی استفاده می شوند و راه های مختلفی وجود دارد که می توانید آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

اجازه دهید نگاهی به یکی از آنها در زیر بیاندازیم.

شیر سویا: با مقرون به صرفه بودن سویا و محبوبیت روزافزون آن در رژیم های غذایی در سراسر جهان، مطالعات تحقیقاتی شروع به بررسی سایر فواید سلامتی این محصول گیاهی طبیعی می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *