میوه توت سفید در لهستان به اندازه چین محبوب نیست، جایی که خواص سلامتی آن ارزشمند است و در مقیاس وسیع در پزشکی غیر متعارف استفاده می شود.

توت سفید ثابت می کند که در بسیاری از بیماری ها بسیار مفید است و حتی در زیبایی از آن استفاده می شود. وقت آن رسیده است که با اثرات شگفت انگیز این گیاه آشنا شوید

توت سفید ( Morus alba ) درختی بومی آسیای شرقی است. در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان از جمله مناطق جنوبی اسکاندیناوی کشت می شود.

در گذشته از توت خشک کردستان در پرورش کرم ابریشم استفاده می شد که از برگ های شیرین و آبدار این درخت زیبا تغذیه می کرد. این هم در جنوب اروپا و هم در آسیا اتفاق افتاد. بنابراین توت سفید یک گیاه بسیار ارزشمند برای صنعت نساجی بود.

توت سفید نیز کاربرد وسیعی در زیبایی شناسی پیدا کرده است. در تولید کرم های صورت برای افرادی که با تغییر رنگ، التهاب و تحریک پوست دست و پنجه نرم می کنند استفاده می شود. 

کرم هایی با عصاره توت نیز در مورد پوست آسیب دیده استفاده می شود، زیرا آنها را بازسازی کرده و تجدید آن را تحریک می کند. این گیاه را می‌توان در ماسک‌هایی با اثر تسکین‌دهنده نیز یافت که پس از درمان‌های لایه‌برداری عالی هستند.

عصاره برگ توت سفید پوست را مرطوب، تغذیه کرده و وضعیت آن را بهبود می بخشد. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن، می توان آن را در بسیاری از داروهای ضد پیری یافت.

مواد فعال موجود در برگ توت سفید از پیری پوست جلوگیری می کند. عصاره برگ های این گیاه خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد، رنگ آن را یکدست می کند و اثر ضد درد ملایمی دارد.

همچنین به دلیل غنی بودن از فلاونوئیدها، اثر محافظتی دارد.

Morus alba به دلیل خواص درمانی آن یک گیاه بسیار ارزشمند در طب جایگزین است. از عصاره آن حتی در درمان دیابت نیز استفاده می شود.

آنها برای تولید مکمل های غذایی برای حمایت از لاغری استفاده می شوند. گاهی اوقات از خواص ارزشمند توت سفید برای تولید قرص هایی استفاده می شود که به کم خونی، چاقی، خونریزی های شدید، بیماری های قلبی عروقی و مشکلات تنفسی کمک می کند.

مصرف منظم توت سفید می تواند خطر ابتلا به سرطان، تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد و التهاب را در بدن کاهش دهد.

با کمک این گیاه متابولیسم کربوهیدرات ها تنظیم شده و پروفایل لیپیدی بهبود می یابد. ترکیبات فعال موجود در میوه توت سفید از سیستم عصبی حمایت می کند و خطر ابتلا به پارکینسون و بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *