انقلاب صنعتی استاندارد زندگی ما را به میزان قابل توجهی افزایش داد و به ما اجازه داد زمان بیشتری را به سرگرمی اختصاص دهیم.

اما از آن زمان تاکنون، مصرف سوخت‌های فسیلی مدام در حال افزایش بوده و همراه با آن انتشار فلزات سنگین در محیط زیست بوده که به هوا، خاک و گیاهان نفوذ کرده و بعداً به سفره‌های ما می‌رسند.

در نتیجه، آنها بیشتر و بیشتر در بدن ما جمع می شوند. در حال حاضر، افراد بیشتری به دنبال راه های موثری برای حذف فلزات سنگین از بدن هستند.

یکی از این عوامل زئولیت آکواریوم و پزشکی است. چیست، چه خواصی دارد و مصرف آن چه عوارضی دارد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به این…

زئولیت پزشکی محصولی بر پایه کلینوپتیلولیت نوع خاصی از مواد معدنی از خانواده زئولیت ها است که توانایی شگفت انگیزی در اتصال آلاینده های محیطی مانند جیوه، سرب، کادمیوم، آلومینیوم و آمونیوم دارد و حذف آنها از بدن را تسهیل می کند.

زئولیت به عنوان یک وسیله پزشکی از سیستم گوارش ما عبور می کند، جایی که می تواند فلزات سنگین و هیستامین را متصل کند، که می تواند به طور قابل توجهی به تسکین کبد و بهبود سم زدایی کل بدن کمک کند.

زئولیت یک ماده معدنی طبیعی است که قرن هاست برای تصفیه آب و هوا استفاده می شود. همچنین برای ساخت محصولاتی مانند فیلتر آب، مواد شوینده، شامپو و خمیر دندان استفاده می شود.

زئولیت به عنوان یک ماده معدنی دارای ساختار بسیار متخلخلی است که می تواند آلاینده های مختلف محیطی را به هم متصل کند.

زئولیت همچنین می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند زیرا ثابت شده است که یک ماده معدنی ضد باکتری است. زئولیت ها همچنین برای جذب فلزات سنگین در دستگاه گوارش استفاده می شوند و به آنها اجازه می دهند از بدن خارج شوند.

زئولیت پزشکی مشابه منیزیم عمل می کند. با جذب فلزات سنگین رسوب شده در دستگاه گوارش.

زئولیت ها قادر به انجام این کار هستند زیرا ساختار متخلخل آنها به عنوان یک غشای تبادل یونی عمل می کند که می تواند یون های دارای بار مثبت را به دام بیندازد و در عین حال به یون های دارای بار منفی اجازه عبور آزادانه بدهد.

به همین دلیل است که زئولیت ها در سیستم های تصفیه آب بسیار محبوب هستند و اکنون به طور فزاینده ای در صنعت پزشکی نفوذ می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *