مانند سنگ‌ های آهک، مقداری سنگ مرمریت جندق را می‌توان برای تشکیل اکسید کلسیم حرارت داد که به آهک نیز معروف است.

از این ترکیب در کشاورزی برای تصفیه خاک و اساساً برای کاهش اسیدیته خاک استفاده می شود. در ترکیب با کودهای شیمیایی برای بهبود عملکرد خاک استفاده می شود.

یکی از ترکیبات اصلی سنگ مرمر کربنات کلسیم است. به همین دلیل، سنگ مرمر را می توان خرد کرد تا به صورت پودر در آید و در خنثی کردن اسیدها و حذف ناخالصی ها استفاده شود.

سنگ مرمر پودری نیز در تصفیه آب و به عنوان یک عامل خنثی کننده اسید در صنایع شیمیایی استفاده می شود.

سنگ مرمرهای پودری نیز اغلب برای تولید مکمل های حیوانی استفاده می شود. سنگ مرمرهای خرد شده نرم و به راحتی قابل حل هستند و سرشار از کلسیم هستند.

رایج ترین کاربرد سنگ مرمر که می توان به آن اشاره کرد، استفاده از آن به عنوان سنگ قبر یا نشانگر گورستان است. برش و حکاکی روی سنگ مرمر آسان است.

سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی است که از کربنات متبلور مجدد یا سنگ آهک و کانی های مختلف دیگر تشکیل شده است.

سنگ‌

هنگامی که در معرض حرارت و فشار زیاد قرار می گیرند، مواد شیمیایی و کریستال ها واکنش نشان داده و تبدیل به سنگ مرمر می شوند.

ساده به نظر می رسد، درست است؟ برای توضیح کامل علمی، وبلاگ ما را بررسی کنید، مرمر چگونه تشکیل می شود؟

مانند سایر سنگ های طبیعی، ترکیب معدنی سنگ مرمر نشانگر رنگ آن خواهد بود. سنگ مرمر رنگ روشن‌تری دارد و خالص‌ترین سنگ مرمر کلسیتی سفید است، اما مواد معدنی زیر مقداری رنگ می‌افزایند:

هماتیت: قرمز
لیمونیت: زرد
سرپانتین: سبز
قیری: سیاه

سنگ مرمر به عنوان یک سنگ، هم بادوام و هم جذاب است که به آن اجازه می دهد در کاربردهای مختلف در سراسر خانه شما استفاده شود.

یکی از رایج ترین کاربردهای سنگ مرمر کف سازی است. مردم اغلب سنگ مرمر سفید ساده با رگه های سیاه یا خاکستری را برای افزودن به فضای خود انتخاب می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *