دانشمندان درباره مدت زمانی که انسان ها از دانه های کاکائو استفاده و مصرف می کرده اند بحث می کنند. تاریخچه شکلات به حداقل 2000 سال قبل باز می گردد

(در برگه جدید باز می شود)در حالی که مورخان سوفی و ​​مایکل کو، نویسندگان “تاریخ واقعی شکلات”، پیشنهاد می کنند که ممکن است به چهار هزار سال قبل بازگردد. 

کلمه شکلات قلبی شونیز را می توان به کلمه آزتک “xocoatl”، نام نوشیدنی تلخی که از دانه های کاکائو درست می شود، ردیابی کرد. این شیوه مصرف شکلات بود تا اینکه فاتحان اسپانیایی به آمریکای مرکزی آمدند.

شکلات در قرن هجدهم یک نوشیدنی مرسوم برای اروپاییان ثروتمند بود. انقلاب صنعتی اجازه داد تا شکلات به صورت انبوه تولید شود و این خوراکی را برای توده ها به ارمغان آورد. این محبوبیت منجر به توسعه مزارع درختان کاکائو شد.

مردم برده بیشتر مزارع را کشاورزی می کردند. طبق ” بیوگرافی شکلات ” در ابتدا، استعمارگران اسپانیایی، آمریکایی های مزوامریکایی را مجبور به کشاورزی مزارع کاکائو کردند .

(در برگه جدید باز می شود)(شرکت انتشارات کرابتری، 2005)، توسط آدریانا مورگانلی. زمانی که مردم بومی به دلیل بیماری‌هایی که اروپایی‌ها به ارمغان می‌آوردند جان خود را از دست دادند، آفریقایی‌های بردگی نیز برای جبران کمبود نیروی کار به آنجا آورده شدند. علاوه بر نیشکر، نیل و غیره.

محصولات زراعی، آفریقایی های برده شده درختان کاکائو را در سرتاسر دریای کارائیب، آمریکای مرکزی و جنوبی کاشت، نگهداری و برداشت کردند تا طعم جدید اروپایی ها را برای شکلات تغذیه کنند.

به گفته دانشگاه کرنل، در سال 1815، کوئنراد ون هوتن، فیزیکدان هلندی، مقادیر مختلفی از کره کاکائو را از مشروبات الکلی شکلات حذف کرد. این منجر به ایجاد پودر کاکائو و به زودی شکلات جامد شد.

در سال 1847، یک شرکت شکلات سازی بریستول، انگلستان، Fry’s، اولین شکلات انبوه را ایجاد کرد، زمانی که جوزف فرای کره کاکائو اضافی را به شکلات Van Houten اضافه کرد که آن را به یک خمیر قابل قالب گیری تبدیل کرد، طبق موزه های بریستول .(در برگه جدید باز می شود)

شکلات شیری به زودی با کمک هانری نستله اختراع شد، که در ادامه شرکت بزرگ مواد غذایی را که نام او را یدک می‌کشد، تأسیس کرد. 

برندهای بزرگ شکلات اروپایی Lindt و Cadbury نیز در دهه 1800 شروع به کار کردند. Rodolphe Lindt دستگاه کانچینگ را اختراع کرد که به شکلات بافتی مخملی می بخشد.

مصرف انبوه شکلات در اواخر دهه 1800 زمانی که میلتون اس. هرشی شروع به فروش کارامل های با روکش شکلات کرد، به ایالات متحده رسید. 

او سپس فرمول خود را برای شکلات شیری ایجاد کرد، تجهیزات کارخانه شکلات سازی را خریداری کرد و شکلات تخته ای و اشکال دیگر مانند بوسه های هرشی را در سال 1900 به تولید انبوه معرفی کرد.

در سال 1923، شرکت Mars نوار راه شیری را با قرار دادن نوقا در داخل یک تخته شکلات توسعه داد. در همان سال، کارمند سابق هرشی، اچ بی ریس، فنجان های کره بادام زمینی ریس را معرفی کرد که بعداً بخشی از برند هرشی شد.

با گذشت سال‌ها، شکلات‌های تولیدکنندگان کوچک و بزرگ به طور فزاینده‌ای نوآورانه شده‌اند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *