دکتر گرسون توضیح می دهد: «این یک یافته کاملاً جدید است.

زمانی که به دیگران فکر می کنیم، از این ناحیه از مغز استفاده می کنیم، به خصوص زمانی که به افکار یا احساسات شخص دیگری فکر می کنیم.

عروسک بافتنی رابین هود آن‌ها را تشویق می‌کنند تا جهان‌های خیالی کوچک خود را بسازند، برخلاف بازی‌های حل مسئله یا ساختن.

آنها کودکان را تشویق می کنند که در مورد افراد دیگر و نحوه تعامل آنها با یکدیگر فکر کنند.

این واقعیت که ما شاهد فعال بودن pSTS در مطالعه خود بودیم، نشان می‌دهد که بازی با عروسک‌ها به آنها کمک می‌کند تا برخی از مهارت‌های اجتماعی را که در زندگی بعدی به آنها نیاز خواهند داشت، تمرین کنند.

از آنجایی که نشان داده شده است که این ناحیه مغز نقش مشابهی در حمایت از همدلی و پردازش اجتماعی در شش قاره ایفا می کند، این یافته ها احتمالاً یک کشور ناشناس است.

این مطالعه همچنین اولین شواهدی را در سطح مغز برای حمایت از برخی از نظریه‌های مربوط به بازی ارائه شده توسط ژان پیاژه، دانشمند سوئیسی قرن بیستم ارائه می‌کند که اکنون به عنوان یکی از پدران روان‌شناسی رشد در نظر گرفته می‌شود.

در سال 1945، پیاژه بسیاری از ایده‌های خود را در مقاله‌ای با عنوان «بازی، رویاها و تقلید در دوران کودکی» بیان کرد که در آن بازی وانمودی را به‌عنوان یک امر اجتماعی ذاتی توصیف کرد.

از آن زمان، تصور می شد که تأثیرات بازی وانمودی برای مهارت های اجتماعی و خلاقیت کودکان مثبت است، اما این هرگز از نظر علمی در سطح عصبی اثبات نشده است.

یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که وقتی کودکان به تنهایی با عروسک‌ها بازی می‌کردند، همان سطوحی از فعال‌سازی pSTS را نشان می‌دادند که هنگام بازی با دیگران انجام می‌دادند.
یکی دیگر از یافته‌های این مطالعه این است که وقتی کودکان به تنهایی بازی‌های تبلت را انجام می‌دادند، PSTS به مراتب کمتر فعال می‌شد، حتی اگر بازی‌ها شامل یک عنصر خلاقانه قابل توجهی بود.
نتایج این مطالعه در Frontiers in Human Neuroscience با عنوان «کاوش در مزایای بازی عروسک از طریق علوم اعصاب» منتشر شده است.
این مطالعه که با مشارکت Mattel، سازنده برند عروسک پیشرو باربی انجام شد، برای اولین بار از داده های تصویربرداری عصبی برای برجسته کردن چگونگی فعال شدن مغز در طول بازی طبیعی با عروسک ها استفاده شد.
 دکتر سارا گرسون و تیم دانشگاه کاردیف به همراه ماتل، با درک اینکه این مطالعه اولین گام به سوی درک تأثیر مثبت بازی عروسک با تحقیقات بیشتر مورد نیاز است، متعهد به انجام مطالعات بیشتر در زمینه علوم اعصاب در سال 2021 هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *