در برخی از نقاط جهان، تولید ظروف آشپزی از ضایعات آلومینیوم، با استفاده از فرآیندهای غیر استاندارد، برای دهه‌ها انجام شده است، که نگرانی‌های بهداشت عمومی را به‌ویژه با توجه به مواجهه مزمن انسان با آلاینده‌هایی مانند سرب و آرسنیک برانگیخته است.

به منظور تعیین راه های موثر برای کاهش قرار گرفتن در معرض فلزات سمی مرتبط با ظروف پخت و پز مانند قابلمه ام جی اس سایز 36، نیاز به درک عمیق تری از فرآیندهای مربوطه، و ارزیابی و اولویت بندی خطرات برای سلامت سازندگان و کاربران قابلمه، و همچنین پتانسیل وجود دارد.

آلودگی محیط زیست محلی هدف این مقاله توصیف بینش‌های کنونی و شواهد نوظهور از خطرات بهداشتی مرتبط با تولید گلدان‌های صنعتی است که در برخی از کشورهای با منابع ضعیف رو به رشد است و اثرات چندوجهی شغلی، محیطی و سلامتی انسان دارد.

مزایا و خطرات متنی استفاده از ظروف آلومینیومی بازیافتی.

مزایای درک شده از ظروف آلومینیومی صنایع دستی.
در شرایط فقر، مانند بسیاری از مناطق آفریقا، گلدان های آلومینیومی دست ساز ساخته شده از فلزات زائد جذابیت بالایی دارند.

آنها نسبتاً ارزان هستند و زمان گرمایش آنها کوتاهتر است که منجر به کاهش استفاده از سوخت هایی مانند زغال سنگ و چوب می شود که در برخی مناطق به طور فزاینده ای کمیاب می شوند.

قابلمه های آلومینیومی صنایع دستی وزن سبکی دارند و حمل و نقل نسبتاً آسانی دارند، به عنوان مثال توسط کودکان و زنان که اغلب بار پخت و پز و جمع آوری سوخت چوب را به دوش می کشند.

به دلیل در دسترس بودن ضایعات آلومینیومی برای تولید قابلمه های پخت و پز، هزینه کم است و فناوری ساخت نسبتاً ساده است.

گلدان های آلومینیومی نیز نسبتاً قوی، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی هستند.

تولید ظروف آلومینیومی صنایع دستی در محیط های آفریقا ظروف آلومینیومی صنایع دستی ممکن است از انواع فلزات زائد، از جمله قطعات موتور خودرو و موتور دوچرخه، رادیاتور، قوطی، مصالح ساختمانی و لوازم خانگی ساخته شوند (شکل 1).

فرآیند ذوب ضایعات آلومینیوم و ساخت گلدان ها معمولاً توسط یک جفت فرد یا در گروه های کوچک در یک محیط خانه انجام می شود.

کار پر زحمت است و خطر سوختگی و سایر جراحات و همچنین قرار گرفتن در معرض هوا، گرد و غبار و آلودگی خاک را به همراه دارد.

ممکن است نیم روز طول بکشد تا یک یا دو مرد یک دیگ درست کنند.

نیاز به دماهای نسبتاً پایین برای ذوب ضایعات آلومینیوم با سطح بالایی از تخلخل در محصول نهایی همراه است.

غیر استاندارد بودن یا ذهنی بودن مرتبط با فرآیند ساخت گلدان منجر به نرخ عیب بالایی می شود که ممکن است از نظر زمان و درآمد برای سازندگان گلدان هزینه بر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *