باتری ژل شبیه باطری ماشین صبا باتری اهواز شده است، اما کلسیم جایگزین آنتیموان در صفحات سرب می شود و سیلیس به محلول الکترولیت اضافه می شود و آن را به ژل تبدیل می کند.

عمر چرخه آن افزایش یافته و در برابر لرزش و ضربه مقاوم تر است.

هنوز هم می‌توانید باتری ژله‌ای را در بازار پیدا کنید، اما پیشرفت‌ها در باتری‌های AGM کاربرد آن را محدود کرده است.

باتری AGM یک باتری VRLA است که برای پشتیبانی از نیازهای انرژی الکتریکی بالاتر در وسایل نقلیه مدرن طراحی شده است.

این شبیه به یک باتری سلول مرطوب است، اما یک جداکننده فایبرگلاس (“حصیر شیشه ای”) محلول الکترولیت را جذب می کند و آن را در جای خود نگه می دارد.

این نوع باتری عملکرد بهتری نسبت به نمونه های سیل دار و ژل سلولی خود دارد.

باطری

این باتری می تواند تا 5 برابر سریعتر شارژ شود و 3 برابر عمر چرخه بیشتری را نسبت به یک باتری معمولی تحمل کند. همچنین می تواند تا 80 درصد از وزارت دفاع خود را کاهش دهد.

باتری AGM برای وسایل نقلیه با برنامه های استارت-ایست خودکار و با بازیابی انرژی ترمز ایده آل است. با این حال، می تواند 40 تا 100 درصد بیشتر از باتری های معمولی هزینه داشته باشد.

باتری چرخه عمیق نوعی باتری سرب اسیدی است و می تواند سیل یا آب بندی شود. از صفحه باتری ضخیم تری در سلول های خود استفاده می کند و ماده فعال متراکم تری دارد.

نوع باتری چرخه عمیق برای انرژی پایدار با کاهش جریان کمتر در دوره های زمانی طولانی طراحی شده است.

این برای وسایل نقلیه تفریحی، چرخ دستی‌های گلف و وسایل نقلیه دریایی مناسب‌تر است به همین دلیل به آن باتری دریایی نیز می‌گویند.

شما اغلب باتری لیتیوم یونی را در خودروهای هیبریدی یا الکتریکی (EV) خواهید یافت. باتری لیتیوم یونی می تواند انرژی بیشتری ذخیره کند و زمان شارژ سریع تری دارد.

همچنین نسبت به باتری های معمولی سبک تر است که برای خودروهای الکتریکی ضروری است. وزن کمتر به معنای مسافت بیشتر با یک بار شارژ است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *