سخت ترین مشکل برای حل سوسیس کالباس گیاهی این است که طعم گوشت را تکرار نمی کنید. بهتر است این واقعیت را بپذیریم که سوسیس بدون گوشت طعم متفاوتی دارد و نمی تواند با یک فرآورده گوشتی سنتی رقابت کند.

هرچه سریعتر ذهن خود را از این تصور رها کنید که یک سوسیس گیاهی باید طعم سوسیس گوشتی را تقلید کند، سریعتر شروع به ساخت سوسیس های گیاهی عالی خواهید کرد.

آنها نیازی به تقلید از سوسیس های گوشتی ندارند، آنها می توانند در کانون توجه خود بدرخشند.

هزاران دستور پخت سوسیس در اینترنت وجود دارد که در آن نویسنده ای سوسیس خریداری شده از فروشگاه را خرد می کند، آن را در بشقاب با برنج و لوبیا سرو می کند و آن را دستور پخت سوسیس می نامد.

خوب شاید بتوان آن را یک دستور پخت سوسیس جدید نامید، اما ارتباط چندانی با تهیه سوسیس ندارد.

سوسیس

مشکل اصلی در ساخت سوسیس های گیاهی، بافت آن است. از آنجایی که آنها حاوی پروتئین گوشت یا چربی جامد نیستند، باید روش های جدیدی برای دور زدن روش های ایجاد شده برای تهیه سوسیس معرفی شود.

اطلاعات زیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا به شما امکان می دهد تا متوجه شوید که چگونه بافت سوسیس های گوشتی شکل می گیرد و برای بهبود بافت سوسیس های گیاهی چه کاری می توان انجام داد.

سوسیس‌ های گوشتی: بافت سوسیس‌های گوشتی تحت تأثیر میزان چسب گوشت (اگزودا) تولید شده توسط پروتئین‌های گوشت و مقدار ژلاتین به‌دست‌آمده از کلاژن است که در برش‌های گوشت غنی از بافت همبند قرار دارد.

پروتئین ها در طول برش یا آسیاب کردن از ماهیچه ها آزاد می شوند و سپس در نمک و آب حل می شوند و مایع چسبناکی ایجاد می کنند که ذرات گوشت را به هم می چسباند.

گوشت بدون چربی را در یک بشقاب ریز خرد کنید، نمک اضافه کنید و شروع به مخلوط کردن یا بهتر بگوییم ورز دادن جرم به مدت 5 دقیقه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *