این مطالعه در مورد تهیه و توصیف یک نایلون بسته بندی فعال بر اساس کیسه های متشکل از یک سیستم جفت نایلون / پلی اتیلن (PE) گزارش می دهد.

لایه پلی اتیلن با نانو هیبرید فعال از هیدروکسید دو لایه لایه ای (LDH) که روی آن سالیسیلات لنگر انداخته شده بود، به عنوان مولکول ضد میکروبی پر شد.

انتشار سالیسیلات متصل به LDH با آزاد شدن مولکول آزاد پراکنده در PE مقایسه شد و بسیار کندتر شد.

کارایی بسته بندی فعال برای مهار سودوموناس آئروژینوزا، اشریشیا کلی، لیستریا مونوسیتوژنز، سالمونلا تیفی موریوم و کمپیلوباکتر مورد ارزیابی قرار گرفت.

آزمایش‌های مهاجرت جهانی بر روی لایه فعال پلی‌اتیلن با استفاده از اتانول (50 درصد حجم/حجم) به‌عنوان شبیه‌ساز غذا، امکان استفاده از چنین نانوکامپوزیت

فعالی را برای تماس با مواد غذایی نشان داد که محدودیت‌های مهاجرت مطابق با محدودیت‌های تحمیلی از مقررات اتحادیه اروپا است.

شیر تازه در کیسه‌های فعال و کیسه‌های با لایه PE پر نشده، به عنوان شاهد بسته‌بندی شد. کاهش pH به عنوان تابعی از زمان، به دلیل تولید اسید لاکتیک، در

بسته بندی فعال بسیار کندتر شد.

تعداد کل باکتری ها (TBC) بر روی شیر، چه در بسته بندی فعال یا چه در گروه شاهد، تا 50 روز نگهداری در دمای 4 درجه سانتی گراد ارزیابی شد.

ماندگاری شیر با استفاده از مدل گومپرتز ارزیابی شد. افزایش ماندگاری شیر بسته بندی شده در کیسه های فعال از 6 روز به 10 روز نشان داده شد.

ما اغلب در مورد سلفون برای تعیین فیلم کششی مناسب مواد غذایی می شنویم.

اشتباه است! سلفون فیلمی است که از هیدرات سلولز ساخته شده و در برابر میکروارگانیسم ها نفوذ ناپذیر است و محافظ خوبی برای مواد غذایی باقی می ماند

اما با این وجود در برابر آب و هوا غیر قابل نفوذ است. بنابراین سلفون نیمه تراوا است.

پیشرفت های فنی امکان توسعه محصولات جدید و کارآمدتر را فراهم کرده است.

این مورد به ویژه در مورد فیلم کششی مواد غذایی است که در حال حاضر عمدتاً از PVC (پلی وینیل کلراید) ساخته شده است.

این فیلم‌ها کاملاً غیرقابل نفوذ هستند و بنابراین امکان نگهداری خوب مواد غذایی را فراهم می‌کنند.

با وجود این، اینها مواد پلاستیکی هستند (و بنابراین از نفت مشتق می‌شدند) که تا همین اواخر حاوی فتالات‌ها (محل‌کننده غدد درون ریز) یا بیسفنول A

(طبقه‌بندی شده به عنوان یک سرطان‌زا) بودند. این مواد ممنوعه دیگر در ساخت فیلم های کششی مواد غذایی استفاده نمی شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *