یک مطالعه حیوانی افزایش تولید کلاژن را در موش هایی که عصاره ژل رویال برای پوست دریافت کردند، نشان داد. کلاژن یک پروتئین ساختاری حیاتی برای ترمیم پوست است.

یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که به طور قابل توجهی ظرفیت ترمیم بافت در سلول های انسانی تیمار شده با ژل رویال افزایش یافته است.

برعکس، یک مطالعه انسانی جدیدتر هیچ تفاوتی در بهبود زخم بین گروه کنترل و شرکت‌کنندگانی که زخم پای دیابتی را به صورت موضعی با ژل رویال درمان می‌کردند، مشاهده نکرد.

در نهایت، تحقیقات بیشتری در مورد اثرات ژل رویال بر بهبود زخم و ترمیم بافت مورد نیاز است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که ژل رویال ممکن است تولید پروتئین های دخیل در ترمیم بافت را افزایش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ژل رویال ممکن است با کاهش فشار خون از قلب و سیستم گردش خون شما محافظت کند.

ژل

چندین مطالعه در لوله آزمایش نشان می‌دهد که پروتئین‌های خاص موجود در ژل رویال سلول‌های ماهیچه‌ای صاف را در رگ‌ها و شریان‌ها شل می‌کنند و در نتیجه فشار خون را کاهش می‌دهند.

یک مطالعه اخیر روی حیوانی مکملی را که ژل رویال را با سایر مواد مشتق شده از زنبور عسل ترکیب می‌کرد، مورد بررسی قرار داد و کاهش قابل توجهی در فشار خون نشان داد. با این حال، نقش دقیق ژل رویال در این مکمل نامشخص است.

تحقیقات بیشتری برای درک رابطه ژل رویال با فشار خون مورد نیاز است.

در حالی که تحقیقات اولیه نشان می دهد که پروتئین های خاص موجود در ژل رویال ممکن است فشار خون را کاهش دهد، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ژل رویال همچنین ممکن است با کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب، کنترل قند خون و حساسیت به انسولین را بهبود بخشد.

مطالعات متعدد حیوانی افزایش حساسیت به انسولین و اثر محافظتی آشکار بر روی پانکراس، کبد و بافت تولید مثل در موش‌های چاق دیابتی تحت درمان با ژل رویال را نشان داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *