عایق رطوبتی یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای محافظت از ساختمان ها در برابر اثرات نامطلوب رطوبت و آب است.

چنین لایه محافظی می تواند به عنوان یک لایه ضد آب یا ضد رطوبت عمل کند. چه زمانی و در کجا باید از عایق رطوبتی استفاده کرد؟ غشای سقف برای چه مواردی استفاده می شود و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

از مطالب زیر می آموزید که ایزوگام صدف دلیجان چیست، عایق رطوبتی چیست، چگونه سقف تخت را ضد آب کنیم و از چه محصولاتی استفاده کنیم، عایق رطوبتی سقف ساخته شده از نمد، ورق فلزی و بام سبز چیست و سقف چگونه است. عایق رطوبتی پاشیده شده

عایق رطوبتی سقف چیست؟

عایق رطوبتی چیزی نیست جز یک لایه محافظ از سطح سقف معین که آن را در برابر رطوبت و آب محافظت می کند. ما عایق رطوبتی را به سه نوع اصلی لایه محافظ تقسیم می کنیم. چی؟

عایق رطوبتی سبک – ضد رطوبت. این نوع عایق برای قسمت‌های زیرزمینی ساختمان‌هایی که روی خاک‌های نفوذپذیر مانند شن یا ماسه قرار دارند، مناسب است.

نکته مهم این است که برای اینکه بتوان این نوع عایق رطوبتی را انجام داد، کل سازه ساختمان باید بالاتر از سطح آب زیرزمینی باشد.

هنگام اجرای عایق رطوبتی در برابر رطوبت از چه موادی استفاده می شود؟ این موارد عبارتند از: پوشش های آسفالتی قیری، ترکیبات آب بندی و پلاستیک.

عایق رطوبتی سنگین ضد آب در شرایطی انجام می شود که یک ساختمان معین در معرض تأثیر شدید فشار هیدرواستاتیک قرار دارد.

برای انجام این نوع عایق رطوبتی از مواد فوق العاده بادوام استفاده می شود که برای محافظت مناسب از سطوح انتخاب شده طراحی شده اند.

چه موادی برای عایق رطوبتی استفاده می شود؟ اینها به عنوان مثال عایق های قیر یا لمینت های پلاستیکی هستند.

عایق رطوبتی متوسط ​​همچنین ضد آب محافظت موثری از سطوحی که در معرض آب باران هستند را فراهم می کند.

به لطف این نوع لایه محافظ، آب آزادانه از سطح مورد نظر جریان می یابد که سقف را در برابر نشت احتمالی محافظت می کند. چنین عایق رطوبتی متوسط ​​معمولاً از نمد سقف ساخته می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *