خاک فولر یکی دیگر از خاک رس های بنتونیتی است، اما به جای سدیم حاوی کلسیم است که باعث می شود تنها خاک رس جذب کننده روغن باشد و اغلب به صورت ترکیبی برای پاک کردن نشت نفت استفاده می شود.

خاک رس بنتونیت همچنین دارای بالاترین نرخ CEC است، به این معنی که بالاترین میزان حذف سموم، ناخالصی ها و آلاینده ها را از پوست شما دارد که آن را برای پوست های چرب و مستعد آکنه ایده آل می کند. رنگ ها از قهوه ای یا سبز تا خاکستری و کرم متغیر است.

در صابون خاک رس بیز مخصوص پوست های چرب و مستعد آکنه استفاده کنید، اما هرگز روی پوست های خشک و

خاک رس سبز فرانسوی

خاک رس سبز فرانسوی که به عنوان خاک رس دریایی نیز شناخته می شود، یک خاک رس ایلیت است که از رسوبات دریا تشکیل شده است که رنگ سبز خود را از جلبک های دریایی و جلبک های تجزیه شده دریافت می کند و یک ماده معدنی زیستی غنی از مواد معدنی و  مواد مغذی گیاهی محسوب می شود.

خاک رس سبز فرانسوی یک افزودنی عالی برای صابون است، اما توجه داشته باشید که رنگ سبز در صابون خاکستری مایل به سبز می شود.

Lavender soap and salt on rustic wooden board. Spa concept

خاک رس زرد فرانسوی

خاک رس ایلیت زرد نیز از نظر مصارف و خواص آرایشی شبیه به ایلیت سبز است و به دلیل محتوای بیشتر اکسید آهن با رنگ سبز متفاوت است. از نظر کاربردها و خواص آرایشی مشابه خاک رس سبز است.

در صابون ها عمدتاً به عنوان رنگ طبیعی استفاده می شود.

خاک رس سرخ فرانسوی

خاک رس قرمز فرانسوی رنگ خود را از غلظت بالای اکسید آهن دریافت می کند که قدرت آن را در حذف سموم، آلاینده ها و سایر ناخالصی ها از پوست افزایش می دهد.

همچنین یک لایه‌بردار عالی است، سلول‌های مرده را از بین می‌برد، منافذ را باز می‌کند و پوست را صاف می‌کند و پوست را شاداب و درخشان می‌کند.

یک افزودنی عالی برای صابون های دوش، مخصوصاً برای استفاده در بالای بازوها، پشت ران ها و شکم. همچنین به عنوان رنگ طبیعی استفاده می شود.

خاک رس سفید فرانسوی

خاک رس سفید دارای خواص مشابهی با سایر خاک های ایلیت است، اما به اندازه مواد معدنی غنی نیست.

هنگامی که می خواهید فواید لایه برداری و سم زدایی را داشته باشید، در صابون ها استفاده کنید، اما بدون افزودن رنگ به صابون.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *