مربا و ژله آماده کوچک از انواع میوه ها به صورت تکی یا ترکیبی تهیه می شوند. اکثر میوه ها در پاییز برداشت می شوند. سطح رسیدگی متفاوت است.

ژل گلابی، هلو، زردآلو، توت فرنگی و تمشک اگر کمی کم رسیده باشد بهتر است. آلو و گیلاس اگر تازه رسیده باشند بهتر است.

این میوه از کشاورزان خریداری می شود. اکثر تولیدکنندگان مربا و ژله برای اطمینان از کیفیت، روابط نزدیکی با پرورش دهندگان خود برقرار می کنند.

کارخانه های تولید در نزدیکی مزارع میوه ساخته می شوند به طوری که زمان سپری شده بین برداشت و آماده سازی بین 12-24 ساعت است.

شکر یا شربت ذرت با فروکتوز بالا یا ترکیبی از این دو به میوه اضافه می شود تا شیرین شود. چیپس قند نیشکر نوع ایده آلی از شکر است که برای نگهداری میوه استفاده می شود. 

قند گرانول و چغندر تمایل به کریستال شدن دارند. شکر از یک تامین کننده خارجی خریداری می شود. شربت ذرت با فروکتوز بالا با تخمیر نشاسته ذرت فرآوری می شود. از یک تامین کننده خارجی خریداری می شود

عنصری که به میوه اجازه ژل شدن می دهد، پکتین در درجات مختلف در همه میوه ها وجود دارد. سیب، شاه توت، گیلاس، مرکبات ، انگور، به و زغال اخته بهترین خواص ژل کنندگی طبیعی را دارند. 

توت فرنگی و زردآلو پکتین کمی دارند. مرباهای تهیه شده از چنین میوه هایی یا با میوه های سرشار از پکتین مخلوط می شوند یا شکر اضافی به مخلوط اضافه می شود. 

گاهی اوقات پکتین به صورت صنعتی از سیب های خشک استخراج می شود.

اسید سیتریک برای به دست آوردن تعادل صحیح مورد نیاز برای تولید مربا یا ژله اضافه می شود.

لیموترش و آبلیمو سرشار از اسید سیتریک هستند ، بنابراین رایج ترین منبع مورد استفاده هستند. اسید سیتریک را می توان از تخمیر قندها نیز به دست آورد. از تامین کنندگان خارجی خریداری می شود.

طعم دهنده های دیگری مانند وانیل، دارچین، نعناع، ​​نوشیدنی های الکلی مانند رام یا کرش را می توان به مربا یا ژله اضافه کرد. این طعم دهنده ها از تامین کنندگان خارجی خریداری می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *